(0224) 411 19 19 maraton@maratonas.com.tr

Hakkımızda

1981 yılında kurduğu Yeni Levent Ticaret firmasıyla sektöre öncülük eden AYHAN BEZMEZ’i saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

1988 yılında Mustafa CİNELİ, 1998 yılında ise Mehmet BORAN ve Dinçer SUYABAKAN, dahil oldukları firmaya, 2000 yılında kurucu Ayhan BEZMEZ’in vefatından sonra, aile tarafından şirket yönetimine getirilmişlerdir.

Geçen sürede, firmanın geçmişinden gelen itibarına, şahsi itibarlarını katarak, firmanın gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamışlardır.

2013 yılında, aile ve yönetim olarak, ortak kararla, Yeni Levent firmasının ticaret hayatı sonlandırılmış ve yönetim tarafından yeni kurulacak şirketle faaliyete devam edilmesine karar verilmiştir.

Şimdi Maraton zamanı.

06/05/2013 tarihinde kuruluşu yapılan MARATON A.Ş. Yeni Levent kimliği altında 32 yıl süren serüvenden edindiği, bilgi-deneyim kültür ve etik anlayışı ile aynı kadro ve yeni katılan profesyonel ekip arkadaşlarıyla, mevcut hizmetlerine yenilerini katarak iş ortaklarıyla beraber büyümeye devam etmekte; çatı, cephe ve yalıtım malzemeleri kategorisindeki farklı kanallarda satış ve teknik uygulama hizmetleriyle sektöre öncülük etmektedir.

Maraton A.Ş. Bursa kökenli bir firma olmasına rağmen Türkiye’nin 81 iline perakende & toptan satış yanında yurtdışı ihracat hizmeti de vermektedir. İthal getirilen ürünlerin dışında yaklaşık 20 üretici partnerle distribütörlük ve ana bayilik iş ortaklığı bulunmaktadır. 13.000 m2 stok alanıyla perakende ve toptan ticarette ihtiyaca en hızlı şekilde cevap verebilecek geniş ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerin teknik özelliklerine hâkim, tecrübesiyle ihtiyaca uygun yönlendirmeler sağlayan, güvenilir bir ekiple müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

2023 Şubat ayı itibariyle bir MARATON A.Ş. markası olarak Bandırma’da kurulan Rollbent Yapı Malzemeleri ile kendi fabrikasında üst teknoloji ar-ge aşamalarından geçen yapı malzemeleri üretimine başlanmıştır.

Geçen süreçte kayda değer projelere imza atmış firmamız, marka, kadro, bölge ve hizmet unsurlarında çeşitlenmeye, gelişmeye ve kaliteye önem vermiş olup özellikle insana yatırım yaparak yoluna ve büyümeye devam etmektedir.

Misyon

Sahip olduğumuz bilgi, beceri, kültür ve etik anlayışımız ile geleceğe değer katarak tüm paydaşlarımızla gelişim birliktelikleri oluşturmak.

Vizyon

Herkes için değer yaratarak, müşterilerimize, paydaşlarımıza, çalışanlarımıza ve topluma fayda sağlayan, inovasyon odaklı, uluslararası sürdürülebilir büyüme sağlamak.

Kalite Belgeleri ve Sertifikalar